Tájékoztató

a 2020. évi óvodai beiratkozásról

A koronavírus terjedése okán kihirdetett veszélyhelyzetben a lakosság védelme érdekében a köznevelésért felelős miniszter a 7/2020.(III.25.) EMMI határozatban szabályozta a 2020/20201 nevelési évre történő, óvodai nevelésre kötelezett gyermekek beiratkozását.

A személyes kontaktusok minimalizálása érdekében az Oktatási Hivatal nyilvántartási rendsuerében szereplő óvodaköteles korba lépő gyermekek, illetve a már óvodaköteles korú, de óvodai jogviszonnyal nem rendelkező gyermekek beíratása a kötelező felvételt biztosító önkormányzati óvodába – a szülő eltérő szándéknyilatkozata hiányában – automatikusan megvalósul.

A fentiekre tekintettel Rákosmentén az óvodai beiratkozást két ütemben valósítjuk meg:

TELJES SZÖVEG ITT OLVASHATÓ

LETÖLTHETŐ SZÁNDÉKNYILATKOZAT